07. 10. 2017
Luxusní koberce z novozélandské vlny představují kvalitu na celý život. Dnes si můžete vybrat z široké nabídky moderních vlněných koberců v různých barvách i velikostech. Vyrábějí se strojově, tudíž jsou cenově dostupné.
Vlněný koberec se může stát nadlouho dominantou reprezentativního obýváku i jakéhokoli jiného pokoje. Když budete dodržovat pár zásad, vydrží vám pořád pěkný, a ocení ho ještě vaši potomci.
Základní péče o vlněný kusový koberec, ale i o jiný koberec s dlouhým vlasem, spočívá v jeho vysávání po směru vláken, bez použití kartáčů. Vlněná vlákna udržují nečistoty a prach na svém povrchu, což pravidelnou údržbu usnadňuje. Budete-li vlněný koberec vysávat často, prodloužíte intervaly mezi mokrým čištěním.
I tak je dobré dát vlněný koberec vyčistit odborné firmě – alespoň jednou za dva roky. Odborníci používají moderní technologické vybavení i čisticí prostředky. Také dávají pozor na to, aby vlněný koberec nepromáčeli. A malé vlněné koberce můžete svěřit čistírně.
Jako paní Lenka, krerá si nechala sedací soupravu a celoplošný koberec s dlouhým vlasem odborně vyčistit strojem Kärcher. Menší koberec odnesla do čistírny. Příští rok si už troufla na vypůjčení zmíněného stroje a svépomocné mokré vyčištění koberce. V internetové diskuzi uvedla: „Zároveň mi prodali i ten originál prášek na čištění, který používají, a musím říct, že jsem měla koberec stejně čistý, ne-li čistší, než od firmy. Navíc to samozřejmě vyšlo levněji a za chvilku bylo hotovo.“ (Zdroj: Emimino.cz.)
Také odbornici na čištění koberců se osvědčil tento postup: „Používám čisticí vysavač Kärcher včetně čisticího prášku, s jeho vysokou účinností. Stačí velmi malá koncentrace k dokonalému oddělení nečistot. Roztok působí jen nezbytně krátkou dobu po nástřiku a hned se odsaje spolu s nečistotami. Koberec zůstane jen málo vlhký a lze po něm za dvě hodiny chodit i v ponožkách.“ (Zdroj: Poraďte.cz.)
Všem kobercům prospívá také občasné vyklepání – vždy z rubové strany. Nemáte-li klepač, využijte při tom zábradlí nebo zahradní houpačku. Jsou-li dobré sněhové podmínky, položte vlněný koberec vlasem do suchého sněhu.
Prevencí prošlapání zatěžovaných míst je pravidelné otáčení vlněného koberce. Ochraňujte ho také před slunečním zářením. Vlna má samočistící schopnosti, odpuzuje tekutiny a zadržuje oheň. Pokud na vlněném koberci přesto ulpí nečistoty, odstraňte je jemně roztokem teplé vody a mýdla, opět po směru vláken. Výraznější skvrny pomůže zlikvidovat naředěný bílý ocet. Koberec ihned vysušte, například s pomocí utěrky.
Vždy se vyhněte chemickým čisticím prostředkům. Speciální čističe vlněných koberců z drogerie neobsahují žádná bělidla, barviva ani optické rozjasňovače.
30. 10. 2024
Když venku přituhne, každý rád sáhne po teplé dece a měkkém polštáři. Vrstvení textilií vám umožní přidat do interiéru více pohodlí i stylu. Spojte lehké záclony s těžšími závěsy a vyberte polštáře…
17. 10. 2024
Hygge je dánský koncept útulnosti a pohody, který se zaměřuje na klid a přítomnost v každodenním životě. Není jen o vizuální estetice, ale o pocitech, které domov vyvolává. Pokud toužíte po prostoru…
25. 09. 2024
Trendy v textilu pro městské byty se v posledních letech zaměřují na funkčnost, udržitelnost a pohodlí. Dominují přírodní materiály jako len, bavlna a vlna, které jsou příjemné na dotek i šetrné k…
12. 09. 2024
Za pouhých 15 dní jsem přetvořila svůj byt v útulné a stylové místo, které spojuje moderní design s pohodlím. Zářijové úpravy jsem se rozhodla pojmout s důrazem na sezónní textilní doplňky – závěsy…
2024 © Bytema - bytový textil ~ shop@bytema.cz
Vytvořilo: Plugo - tvorba e-shopů